Hobi

RÖLYEF PASTA İLE AHŞAP TAMİRİ NASIL YAPILIR?

relief cake

Ahşap mobilyalarda zamanla kırılma ve yıpranmayla oluşan kötü görüntüleri ortadan kaldırıp eski haline getirmek mümkündür.

Bunun için yıpranmış ve kırılmış yüzeyler önce temizlenir, daha sonra Cadence rölyef pasta ile mobilyanın kırık ya da yıpranmış bölümleri spatula yardımıyla kaplanarak, istenilen şekil verilir.

Bu işlem sonrasında pastanın kuruması beklenir. En az 12 saat geçtikten sonra pasta uygulanan yüzey zımparalanarak düzlenir. Zımparalama sonrası oluşan toz alınarak yüzey temizlenir. Bu işlem sonrası mobilyanın renginde akrilik boya ile boyama işlemi gerçekleştirilir.

Boyama sonrası dolmayan ya da halen belirgin yerler varsa işlem bir kez daha tekrarlanır.

Budak Aparatı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Budak aparatı objelere ağaç ve budak dokusu vermek için kullanılan lastikten özel bir aparattır. Budak tekniğini uygulayabilmek için ilk önce bir obje seçilir. Seçilen obje istenilen renge boyanır. Ardından budak görüntüsü verecek rengin içine geç kurumasını sağlayacak glazing medium ekledikten sonra oluşturulan karışım ince bir tabaka halinde objeye sürülür. Son olarak budak aleti aşağı yukarı bilek hareketleriyle objenin üzerinde gezdirilerek budak görünümü oluşturulur. Budak görünümüne klasik rölyef pasta ile de ulaşılabilir. Kuruma sonrası istenilen renge boyanabilir.

Yapılan işlem sonucunda fazlalıklar budak aparatı ile alınarak işlem sonlandırılır.

Eski Ahşap Eşyanızı Cadence ile Dönüştürün…

Eski ahşap eşyalarınızı yenilemek ve onlara yeni bir hayat vermek için Cadence rölyef pasta bunun için uygundur. Bu özgün ve yaratıcı süreç eski eşyalarınıza benzersiz bir dönüşüm sağlar.

Cadence rölyef pasta, ahşap eşyalara derinlik ve dokunsal bir görünüm kazandıran, dekoratif yaratıcılığınızı ön plana çıkaracak bir üründür. Stencil şablonları ile de eşyalara farklı desenler ve şekiller kazandırılabilir. Örneğin, antika bir sandalyeyi çiçek motifleriyle süsleyebilir veya eski bir dolabın kapaklarına doğal unsurlar ekleyebilirsiniz.

Cadence rölyef pastaların bir avantajı da eşyaları ahşap koruyucu bir tabaka ile kaplar, böylece dayanıklılıklarını artırır ve uzun ömürlü hale getirir. Ayrıca bu dönüşüm süreci eski eşyalarınızı çevreye duyarlı bir şekilde değerlendirmenizi sağlayarak sürdürülebilir bir yaşam tarzını benimsemiş olursunuz.

Sonuç olarak, eski ahşap eşyalarınızı ve yaşam alanınızda yer alan duvar, tuval ve dekoratif tüm eşyalarınızı yeni baştan yaratabilir, Cadence rölyef kabartmalarla dönüştürebilirsiniz. Sadece onları yenilemekle kalmayıp tarihlerini ve geçmişlerini koruyarak ömürlerini uzatabilirsiniz. Bu yöntemle birer sanat eserine dönüşen eşyalarınızı evinizde gururla sergileyebilirsiniz.

Cadence rölyef pasta ile dekorasyondan eski ahşap eşyaları dönüştürmeye kadar uzanan birçok uygulama yapabilirsiniz. Böylece bu çalışmalarla özgün bir tasarım dokunuşu verebilir, sürdürülebilirliğe katkı sağlayabilirsiniz.