TURAN BOYA SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Cadence Art & Hobby Paints

2023 itibarı ile Cadence markası dört farklı ürün gamını hayata geçirmeyi başarmıştır.

  • Craft & Hobby Paints
  • Professional ( Duvar / Wall )
  • Home Heritage Decorative
  • Excellence Duvar Grubu
  • Kids Kooky Okul ve Çocuk Grubu
  • Connoisseur CDC Sanatsal Ürün Grubu

Atmıyoruz, Yeniliyoruz

Cadence biyolojik sistemlerin “Sürdürülebilirliğini” sağlamak için tüketiciye fikir ve ilham vermenin yanısıra, hem üretim hem de özenle geliştirdiği su bazlı ürünleri ile dünyayı korumak İçin çalışmaktadır.

Cadence Art & Hobby Paints

Hakkımızda

Türkiye’nin craft sektöründe hizmet veren öncü ve lider markası “Cadence Art & Hobby Paints” aile firması olan Turan Boya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.’ye aittir.

Misyonu Türkiye’de ve ihracat pazarlarında Cadence markası altında kaliteli sanatsal ve hobi craft malzemeleri üretmektedir.

Vizyonu Dünya genelinde sanatsal ve hobi craft malzemeleri üretiminde kalite ve inovatif yönü ile ilk üçte yer alabilmektir. “Craft”, Türkiye’de başlangıçta “El Sanatları veya Zanaat” olarak adlandırılmış, zamanla gelişip evrilerek hobiyi de içeren, geniş kitlelere hitap eden, insanın kendi el emeği ile gerçekleştirdiği bir olgu haline gelmiştir.

Tanıtımı izle

Cadence Art & Hobby Paints

Hakkımızda

Türkiye’nin craft sektöründe hizmet veren öncü ve lider markası “Cadence Art & Hobby Paints” aile firması olan Turan Boya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.’ye aittir.

Misyonu Türkiye’de ve ihracat pazarlarında Cadence markası altında kaliteli sanatsal ve hobi craft malzemeleri üretmektedir.

Vizyonu Dünya genelinde sanatsal ve hobi craft malzemeleri üretiminde kalite ve inovatif yönü ile ilk üçte yer alabilmektir. “Craft”, Türkiye’de başlangıçta “El Sanatları veya Zanaat” olarak adlandırılmış, zamanla gelişip evrilerek hobiyi de içeren, geniş kitlelere hitap eden, insanın kendi el emeği ile gerçekleştirdiği bir olgu haline gelmiştir.

Size Sadece Cadence Yeter!

Kurumsal

“Craft” insanın fiziksel ve bilişsel becerilerini geliştiren, katılımcıya sosyal ve kültürel bir boyut sağlayan ve en önemlisi başarı hissini veren bir tür etkinlik olarak başlamıştır dünyada. Zamanla craft ile uğraşanların el işi yaparken kendilerini iyi hissettiği, ruh hallerini pozitif yönde etkilediği anlaşılınca yıllar boyunca popular bir faaliyet olarak kalmıştır. Craft’ın gelişimi ile üretim ekonomik amaçlar için de kullanılmaya başlamıştır. Craft’ın dünyadaki bu gelişimi ülkemizde Halk Eğitimi Merkezleri’nin kurulması ile sonuçlanmış ve 1990’lara çeşitlenerek gelmiştir. 90’lı yılların sonunda Cadence Art & Hobby Paints markası craft sektörünün temel gruplarını oluşturan ürünleri bünyesinde üretmeye başlamıştır. Zengin renk skalası, farklı ambalaj ebadları, yüksek kalite ve hızlı üretim ile tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayarak pazarda kısa sürede kaliteli bir yerli marka imajını oluşturmuştur. Yurtdışındaki gelişmeleri ve rakip firmaları yakından takip eden Cadence markası her sene ürün gamını genişletmeye bilgi birikimini ve tecrübesini arttırmaya devam etmiştir. Cadence Milli Eğitim Bakanlığı ile protokolller imzalayarak Yaşam Boyu Eğitim anlayışı kapsamında her yıl hem İSMEK hem Halk Eğitimi Merkezleri eğitmenlerine hem de özel atölye sahiplerine eğitimler düzenleyerek ürün gamını projeler üzerinde uygulamalı olarak öğretmiştir. Cadence markası sektörün gelişimini yaygın eğitimler ile desteklemiştir.

2007 yılında marka yatırımlarına hız vererek üretim kapasitesini arttırmıştır. Artan üretim kapasitesi ile birlikte ürün gamı temel ürün gamından çıkarak efekt boyaları, çatlatmalar, rölyef pastalar, yapıştırıcılar, mediumlar ve diğer tamamlayıcı malzemelerden oluşur hale gelmiştir. Cadence Art & Hobby Paints geniş boya, medium, özel efekt ürünlerinin yanı sıra kendi üretimi olan yüzlerce modelde transfer, stencil, fırça üretimi ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Ayrıca ürettiği transfer ve stencillar ile el sanatlarını daha pratik hale getirmiştir. Yapılan bir yarışma ile marka kendine “Size Sadece Cadence Yeter“i motto olarak belirlemiştir. Bu slogan Cadence markasının geniş ürün gamı, zengin renk skalası, kalitesi ve koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışını özetlemektedir. Süregelen Arge çalışmaları ile birlikte tüm üretim EN 71 Avrupa Normlarına uygun hale getirilmiştir. EN71 Avrupa normlarına & CE uygunluğuna göre üretim yapan Cadence markasının tüm ürün gamı su bazlı olup, sağlığa zararlı madde içermez ve alerjik değildir. Cadence kalitesini kullandığı yüksek kaliteli hammaddelere borçludur ve tüm ürünleri ulusal akreditasyon kuruluşları tarafından test edilerek her yaştaki tüketici tarafından güvenle kullanılabilir. Avrupa Standartlarında yüksek kalite ve makul fiyat politikası ve zengin ürün gamıyla 2010 yılında ihracat atılımına başlamıştır. Katıldığı yurtdışı fuarlarında tamamen el emeği ile hazırladığı standlar, kaliteli ürünleri ve sunumları ile kısa sürede başarılar elde ederek 55’ten fazla ülkeye ihracat yapan bir marka haline gelmiştir.

Cadence Innovative Design Academy Akademi Haziran 2017’de faaliyete geçerek Türkiye’de ve dünyada üreticinin kurduğu model bir akademi olmuştur. Amacı markanın yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine geniş ürün gamını, kullanım alanlarını ve teknikleri uygulamalı olarak göstermek ve beraber yaratmaktır. Cadence bünyesindeki tasarımcılar ve öğretmenler öğrettikleri kadar öğrenmekten de mutlu olarak Temel ve Gelişkin Eğitimler projeler üzerinden uygulamalı olarak verilmektedir. Her sene eğitim programları yenilenmekte, yeni teknikler oluşturulmaktadır. Akademi ile birlikte marka “Öğrenen bir Organizasyon” haline gelmiştir. Akademinin mottosu “İlham Vererek Üretmeyi Seviyoruz” olmuştur. Yaratıcı projeleri, sosyal medya canlı yayınları ile Covid dönemine dahil evde geçirilen zamanlarda ilham vermeye ve tüketicilere “Sen de Yapabilirsin” mottosu ile üretmeye teşvik etmişlerdir. Yurtdışında verilen yaygın eğitimlerle marka tanıtımı perçinlenmiştir. Dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak Cadence markası akademi tarafından verilen tüm eğitim programlarını elektronik hale getirmiştir.

Türkiye’deki ve yurtdışındaki artan marka bilinirliği uluslararası ödülleri beraberinde getirmiştir. Cadence markasının Avrupa ve Amerika’daki en geniş craft boya ve renk gamına sahip oluşu, sürekli ve esnek ürün geliştirme, uzun yıllara dayalı bilgi birikim ve teknoloji ve ihracat deneyimi markaya uluslarası Avrupa’dan BID organizasyonu tarafından 2018 yılında ALTIN kategoride Uluslararası Liderlik Ödülü Yıldızı ile ödüllendirilmiştir. Marka bu kalite kültürünü çalışanları, müşterileri ve tedarikçileri arasında yaygınlaştırma yönünde çalışmaktadır. Avrupa’dan alınan bu ödülü 2019 yılında Amerika’dan gelen diğer bir ödül takip etmiştir. Amerika BIZZ organizasyonunun Uluslararası İş Mükemmeliyetçiliği ödülüne yine Cadence layık görülmüştür. 2021 yılında “Türkiye’nin en iyi Boya Markası” ödülünü almıştır.

Cadence hem ahşap, kumaş, cam, efekt gibi alanları kapsayan zengin ürün gamı ve eğitmenlere verdiği eğitimler ile el sanatlarının gelişmesine katkıda bulunmuş hem de bayanların gelir elde etmelerine katkıda bulunmuştur. Ayrıca ürettiği tüm yüzeylere uygulanabilen Hybrid adlı ürüne ile Türkiye’de geri dönüşüme büyük katkı sağlamıştır. Böylelikle Cadence ürünleri sadece el sanatları ile ilgilenenlerin kullandığı bir marka olmaktan çıkıp yaygın olarak birçok tüketicinin evine girmeye başlamıştır. Her yaştan her meslekten insan bu boyalar sayesinde evlerindeki tüm eşyaları dönüştürmeye başlamıştır. “Atmıyoruz, Yeniliyoruz” mottosu ile mutfak, banyo, çelik kapılar, salon mobilyaları, yatak odaları, seramikler gibi düşünebilecek tüm malzemeler Cadence ile geri dönüşümle tekrar hayata kazandırılmıştır. Tüketiciler böylelikle Cadence ürünleri kullanarak tüketimi azaltarak aile ekonomisine önemli katkılar sağlamışlardır. Sosyal medyanın etkisi ile bayanlar bu işi kendilerine meslek edinmişlerdir. Geri Dönüşüm Danışmanlığı meslek haline gelmiştir.

El sanatları olarak başlayan Cadence markası kendi geliştikçe eğitim ağlarını, genişleterek, değiştirmiş ve ülkesinde yaptığı liderlik ve öncülüğün yanısıra yaptığı ihracatla birlikte üretimini sektör haline getirmiş ve istihdama fayda sağlamıştır. Bir Türk markası olarak 55’ten fazla ülkede kalitesini kanıtlamıştır. Cadence firması dünya ekonomisini değiştiren Covid Pandemi döneminden de büyüyerek çıkmayı başarmıştır. Düzce’de 10.000 m²’de iki adet fabrikayı hayata geçirmiştir. Fabrikalardan bir tanesi boya üretimi, diğeri ise ambalaj, stencil, transfer üretimi olarak tasarlanmıştır.