Hobi

CADENCE AKRİLİK BOYA ÜRÜNLERİ: YENİLİKÇİ TASARIMLAR VE YÜKSEK KALİTE

akrilik boya

Hayallerinizin renklerini gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan tek şey Cadence akrilik boya ve sınırsız yaratıcı potansiyeldir.

Cadence’in yüksek kaliteli zengin renk paletine sahip, çeşitli yüzeylerde kullanım özelliği sunan akrilik boyaları hem sanatçıların hem de eli fırça tutan herkesin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmasına yardımcı olur.

AKRİLİK BOYA NEDİR?

Cadence akrilik boyalar geniş renk gamına sahip, örtücülüğü yüksek, kullanıma hazır, EN-71 ve gıda uyumluluk sertifikasına sahip su bazlı boyalardır..  Çabuk kuruma özelliğine sahip tüm yüzeylere uygulanabilen ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda çeşitli amaçlarla kullanabileceğiniz bir boya türüdür. Mutfak, kapı, mobilya, fayans vb. ürünlerinizi yenilemek, cam, plastik, metal ve duvar yüzeylerinde tasarım yapmak veya kapatıcı olarak kullanılabilen akrilik boyalar sağlık açısından herhangi bir sorun yaratmaz. Yanıcı özelliği olmayan bu boyalar astar ve zımparalamaya gerek kalmadan kullanılır. Tüm renkler birbiriyle karıştırılabilir.

AKRİLİK BOYA NERELERDE KULLANILIR?

Zengin renk çeşitliliği olan bu boyalar hobi amaçlı çalışmalarda, tüm ileri ve geri dönüşüm projeleri (mobilya, eskimiş eşyalar, mermer, metal, plastik, çelik, cam, porselen vb.) iç ve dış mekan tasarımlarında, profesyonel ya da amatör tuval çalışmalarında ve tekstil amaçlı kumaş ve desen üretiminde kullanılabilir. Ayrıca cam, ahşap, fayans, çelik gibi maddeler üzerinde kullanılarak yaratıcı tasarımlar elde edilebilir.

Daha sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya için her alanda olduğu gibi eski eşya, mobilya, metal, ahşap vb. eşyalarımızda geri dönüşüm uygulamaları yapmayı ve yenileme işlemlerini Cadence akrilik boya ürünleriyle gerçekleştirebilirsiniz.

AKRİLİK BOYA NASIL KULLANILIR?

Cadence boya ürünlerinin her boyanın türüne ve özelliğine göre farklı uygulanış şekli bulunur. Örneğin ahşap bir mobilyanızı boyamak istiyorsanız astar ve zımpara çalışması yapmadan uygulayabileceğiniz boya türü Cadence Very Chalky tercih edebilirsiniz.

  1.  Akrilik boyayı kullanmadan önce boyanın kullanılacağı yüzey nemli bir bezle temizlenmelidir. Yüzey yağdan ve kirden arındırılmış olmalıdır.
  2. Sonrasında kullanılacak boya çalkalanarak homojen hale getirilir.

Boya kaba alınır ve su pompası kullanılarak nemlendirilir. Homojen hale gelen boya fırça yardımı yüzeye ince şekilde uygulanır.

  1. Sonrasında uygulama yüzeyinin genişliğine göre kadife rulo ya da ipek fırça kullanılabilir. Bu süreçte rulo kullanıyorsanız boyanın rulo üzerinde homojen olarak yayılması sağlanmalıdır.
  2. Boyama işlemi uygulanıp kuruduktan sonra eklemek istediğiniz teknikleri kullanabilirsiniz.

Su bazlı bir boya olduğundan işlemin ilk kat uygulamasında boyaya su spreyi kullanılarak nemlendirme yapılır.  Daha güzel sonuç elde etmek için akrilik boyanın en az 2 kat uygulanması ve katlar arası boyama işlemlerinde 24 saat beklenmesi gerekir. Cadence akrilik boya türleri ile yapmış olduğunuz çalışmalarda boya 21 gün içerisinde tamamen kemikleşir.

Uygulama örneği için Mobilyamı Boyamak İstiyorum | Sen de Yapabilirsin - YouTube

AKRİLİK BOYA SUYA DAYANIKLI MIDIR?

Akrilik boyalar su ile kolayca temizlenebilen boyalardır. Aynı zamanda çabuk kuruma özelliği ile suya dayanıklı boyalar arasında yer alır. Suya dayanıklılığı artırmak için ek Cadence Aqua Stone Taş vernik kullanılabilir.