Hobi

CADENCE ÇOK AMAÇLI RÖLYEF PASTALAR

relief cakes

Rölyef pastalar yaşam alanlarımızı görsel olarak zenginleştiren, izleyicinin dikkatini çeken ve estetik bir cazibe oluşturan özel sanatsal dokunuşlardır. Cadence çok amaçlı pastalar ile yaptığınız tasarımlara üç boyutlu görüntü kazandırabilir, kişisel tarzınızı hayal gücünüzü ve tercihlerinizi ifade etme şansına sahip olabilirsiniz.

Cadence Çok Amaçlı Rölyef Pasta ve Özellikleri

Dekorasyon ve hobi çalışmalarınızda rölyef pastaları kullanarak yeni desenler, şekiller ve kabartmalar oluşturabilir, mobilyalarınızı onarabilirsiniz. Rölyef pastalar yüzeylerde yükseltiler oluşturulabilmesine, kabarık yüzeyler elde edilmesine ve çizimler yapılmasına olanak sağlayan kullanışlı bir hobi malzemesidir. Rölyef pastaların bazıları boyut efekti vermek amacıyla kullanılırken bazıları da renklendirme amacıyla kullanılır.

Bu ürün su bazlı ve akrilik pastadır. Sağlığa zararlı madde içermez. Avrupa Birliği CE & EN 71 normlarına uygun olup çevre dostudur. Kullanılan malzemeler suyla temizlenebilir.

Stencil kabartma ve serbest desen kabartma çalışmalarında kullanılır. Spatula, fırça veya süngerle sürülebilir. Yüzeye sürülen rölyef pastanın kalınlığına göre kuruma süresi de değişir. İnce bir şekilde uygulama yapıldığında daha kısa sürede kuruyan rölyef pasta, kalın bir şekilde sürüldüğünde kuruması için 24 saate kadar beklenir.

Cadence Çok Amaçlı Rölyef Pasta Çeşitleri Nelerdir?

 • Klasik Rölyef Pasta: Boyut efekti vermek için ahşap, MDF, ham seramik, cam vb. tüm sert yüzeylerde kullanılabilen su bazlı ve akrilik pastadır. Mat dokuya sahiptir ve herhangi bir parıltısı yoktur.
 • Kontür Rölyef Pasta: Boyutlu kontür efekti vermek için ahşap, MDF, ham seramik, cam vb. tüm sert yüzeylerde kullanılabilen su bazlı ve akrilik pastadır. Mat dokuya sahiptir ve herhangi bir parıltısı yoktur.
 • Şeffaf Rölyef Pasta: Boyut efekti vermek için ahşap, MDF, ham seramik, cam vb. tüm sert yüzeylerde kullanılabilen su bazlı ve akrilik pastadır.
 • Kristal Rölyef Pasta: Boyut efekti vermek için tüm sert yüzeylerde kullanılabilen su bazlı ve akrilik pastadır. Uygulanan yüzeyde kristal efekti verir.
 • Texture Rölyef Pasta: Boyut efekti vermek için tüm sert yüzeylerde kullanılabilen su bazlı ve akrilik pastadır. İçinde bulunan partiküller sayesinde uygulanan yüzeyde texture boyut oluşturur. Mat dokuya sahiptir ve herhangi bir parıltısı yoktur.
 • Dekoratif Rölyef Pasta: Emici olan ve olmayan tüm yüzeylere uygulanabilen dekoratif efekt yaratmakta kullanılan su bazlı dizayn amaçlı rölyef pastadır. Boyama, stencil, tamponlama ve spatula vb. çok amaçlı kullanılabilir.
 • Esnek Rölyef Pasta: İnce silikon kalıplara spatula ile sürülüp bir gün kurumaya bırakılıp sonra kalıptan çıkarılan rölyef pastadır. Esnek yapıya sahip olan ürün yuvarlak objeler üzerine çevrilerek yapıştırılır ve boyalarla renklendirilir. Mum süslemelerinde kullanılabilir.
 • Hafif Rölyef Pasta: Derin kalıplar kullanılarak elde edilen yumuşak, bastırıldığında özelliğini kaybetmeyen ve eski şeklini geri alabilen rölyef pastadır. Hafif olduğu için duvara, tuvale vb. yerlere yapıştırılarak renklendirilebilir.
 • 3D Rölyef Pasta: Uygulandığı zemine 3 boyut katan rölyef pastadır. Pirinç kağıtların altına uygulanarak boyut oluşturulduktan sonra, istenilen desenli kağıt yapıştırılır. Sonradan renklendirilebilir.
 • Rölyef Kaplama: Genellikle dönüşüm projelerinde kullanılan ve kırık, dökük vb onarımları için kullanabilir. Üzerine boyama ile renklendirme yapılabilir.
 • Kabaran rölyef pasta: Uygulanan yüzeye fönle sıcaklık vererek kabarma sağlanır. Hem sert hem kumaş yüzeyde uygulanabilir
 • Dekoratif Rölyef Pasta: Spatula darbeleriyle çiçekler oluşturulabilir ve istediğiniz renge boyayarak dekoratif tasarımlar yaratılabilir.