Hobi

CADENCE VERNİK ÇEŞİTLERİ

varnish types

Cadence vernik çeşitleri kullanım alanlarına göre sınıflandırılır. Su bazlı akrilik vernikler, solvent bazlı vernikler ve iki kompenantlı reçine vernikler olmak üzere bunların da birçok alt çeşidi bulunur.

SU BAZLI VERNİKLER

1. Su Bazlı Akrilik Vernikler: Yüksek kalite koruma sağlayan su bazlı verniklerdir. Cadence’in tüm su bazlı akrilik vernikleri su geçirmez özelliğe sahiptir, ıslak bez ile kolaylıkla silinebilir. Cadence’in tüm vernik ve boyaları gibi CE&EN71 normlarına uygundur, sağlığa zararlı madde içermez. Mat, yarı mat ve parlak olmak üzere parlaklıklarına göre çeşitleri vardır.

  • Mat Akrilik Vernik: Mat boyaların üzerinde kullanılır. Uygulandığı yüzeye mat bir görüntü verir.
  • Yarı Mat Akrilik Vernik: Mat verniğe göre biraz daha parlak bir görüntü verir.
  • Parlak Akrilik Vernik: Mat ve yarı mat verniğe göre daha parlak bir görüntü verir.

2.Style Matt Velvety Touch – Style Mat Kadife Vernik: Style Matt ve Very Chalky boyalar ile boyanmış yüzeyler üzerinde kullanılan su bazlı kadife dokulu mat verniktir. Very Chalky Home Decor ile yenilediğiniz mobilyalarınızda ürünün ultra mat kadifemsi dokusunu koruma altına almak için ilk tercihiniz Style Matt Velvety Touch kadifemsi vernik olmalıdır

3.Simli Vernikler: Altın ve gümüş olmak üzere iki çeşittir. Sürülen yüzeyde hem vernik koruması sağlar hem de içerisindeki simler ile parıltı verir. Bu vernikler Style Matt, Premium, Very Chalky, Hybrid gibi boyalarla boyanmış tüm yüzeyler üzerinde kullanılabilir.

4.Ultimate Glaze Sır Vernik: Hybrid Multisurface ile dönüşüm yapılan mobilyaların üzerinde yüksek koruma sağlayan çok kalın, parlak, yarı mat ve mat özellikleri bulunan verniktir. Gıda uyumluluk sertifikası vardır. Hybrid Multisurface boya uygulanan cam ve seramik gibi gıda teması olacak yüzeylerde kullanılabilir.

5.Aqua Stone – Taş Vernik: Fayans, karo, seramik, bulaşık-çamaşır makinesi, buzdolabı gibi beyaz eşyalarda, balkon, bahçe gibi yoğun kullanılan ve suya fazlaca maruz kalan yüzeyler için özel formüle edilmiş homojen su bazlı verniktir. Gıda uyumluluk sertifikası vardır, Hybrid Multisurface boya uygulanan cam ve seramik gibi gıda teması olacak yüzeylerde kullanılabilir.

6.Deri Verniği: Tüm pürüzsüz deri yüzeylerde kullanılmak üzere üretilmiş su bazlı verniktir. Her çeşit deri yüzeyde kullanılabilir ve derinin ömrünü uzatır. Esnektir, çatlama veya soyulma yapmaz.

SOLVENT BAZLI VERNİKLER

1.Sprey Vernik: Mat ve parlak olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Ahşap, MDF, taş, polyester metal, seramik ve her türlü yüzeyde sprey başlığı ile kolay kullanım sağlar.

2.Varak Verniği: Varaklarınızı hem pırıl pırıl yapar hem de diğer verniklerde olduğu gibi kararma yapmaz.

3.Gomalak Cila: Uygulandığı objeleri antik hale getiren sarı kahverengi doğal bir reçinedir. Eskimiş ahşapları yeniler.

4.Yat Verniği: Yüksek neme karşı dayanıklı solvent bazlı verniktir. Parlak, yarı mat ve mat olmak üzere seçenekleri mevcuttur.

İKİ KOMPENANTLI REÇİNE VERNİKLER

Bu verniğin tüm çeşitleri iki kompenanttan oluşur, kompenantlar eşit miktarda homojen olarak iyice karıştırılarak kullanılır.

1.Yüz Kat Vernik: Yüksek ısıya dayanıklı (mak. 130°C), her tür yüzeyde (polietilen hariç) ve materyalde kullanılabilen, kokusuz, çizilmeyen, yüksek parlaklıkta 100 kat verniğe eşdeğer özel bir üründür.

2.Kristal Sır Vernik: Sürüldüğü objeye sırlanmış bir görüntü veren özel bir üründür.

3.Resin Art Özel Şeffaf Reçine Kit: Her tür yüzeyde kullanılmak üzere tasarlanmış, sararma yapmayan, çizilmelere karşı dayanıklı, sağlam, kalın ve parlak bir reçinedir