Hobi

CADENCE AKRİLİK BOYA İLE DIŞ DEKORASYON FİKİRLERİ

Cadence akrilik boya, tüm yüzeylere uygulanabilen, zımpara gerektirmeden kullanılabilen, yüzeye kolayca tutunma özelliğine sahip, geri dönüşüme katkı sağlayan, yenileme çalışmalarında kullanılan su bazlı boyalardır. Geniş renk yelpazesine sahip bu boyalar kokusuzdur, sağlığa zarar veren toksik maddeler içermez.

Cadence Akrilik Boya ile Dış Mekan Mobilyalarınızı Yenileyin

Cadence Hybrid Multisurface boya ile bahçede kullanılan masa ve sandalyeler istenilen renklerde boyanıp dönüştürülebilir. Bu boya craft sektörü için geliştirilmiş, her yüzeye kolaylıkla tutunabilen, yarı mat akrilik su bazlı boyadır. İç ve dış mekanlarda, ahşap, plastik, cam, metal, polyester, seramik, kumaş gibi yüzeylerde kullanılabilir.

Yenileme işlemi öncesi, masa ve sandalyeler ahşap ise direkt Cadence Hybrid Multisurface boya ile boyama işlemine başlanabilir. Eğer masa ve sandalyeler plastik bir malzemeden yapılmış ise boyanın yüzeye daha iyi tutunması ve sonradan boyanın yüzeyden kalkmasını engellemek için yüzeye önce Cadence plastik astar sürülüp, boyama işlemine geçilir.

Cadence Plastik Astar uygulamasının nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Her türlü boyama işlemine başlamadan önce boyanın yüzeye kolayca tutunması ve kemikleşmesi için boyanacak yüzeyin temiz, tozdan arındırılmış olmasına dikkat edilmelidir. Mobilya boyamada boyanın sulandırılması gerekmez. Boyama işleminde geniş yüzeyler için rulo, ince ayrıntılı yüzeyler için ise ipek uçlu fırça kullanılır.

Cadence Hybrid Multisurface ile mobilya boyamayı daha detaylı olarak aşağıdaki video linkine tıklayarak izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=7LgLNwo-Ol4

Boyama işlemi tamamlanıp tamamen kuruduktan sonra vernikleme işlemine geçilebilir.

Cadence Akrilik Boya ile Saksı Tasarımı Nasıl Yapılır?

Boyanacak saksılar plastik ise yukarıda da belirtildiği gibi önce Cadence plastik astar ile yüzey boyanır hale getirildikten sonra seçilen renk ile boyama işlemi yapılır. Son kat boyamada fırçayı tek yön kullanılarak boyama işlemini bitirilir.

Saksının üzerini çeşitli desenlerle süslemek için Cadence’in hazır stencil şablonları istenilen renkte boyanarak uygulanabilir ya da hazır transfer kağıdı desenleri yapıştırılabilir. 24 saat sonra boya tamamen kuruyunca vernikleme işlemi yapılır.

Cadence Akrilik Boya ile Dekoratif Nesneleri Yenilemek

Cadence Hybrid Multisurface boyaların geniş renk yelpazesinden seçilen bir renk ile kırılıp ama kullanılmayan malzemeler boyanabilir, üzerine stencil şablonlar ile desenler yapılarak dekoratif bir obje haline getirebilirsiniz.